Previous Fixtures

Craibstone Golf Club – 12 December 2018

67 K Duncan (Cruden Bay)

70 E Wheat (Montrose Golf Links), P McLean (Peterhead)

71 J Nicolson (Newmachar), K Zeynalov (Portlethen)

72 J Duff (Newmachar), K Bedborough (Deeside)

73 S Finnie (Caledonian), P McKenna (Peterculter)

74 S Kidd (Longside), D Fleming (Portlethen)

75 B Murray (Portlethen), J Borthwick (Craibstone), I Esslemont (Paul Lawrie GC)

76 D Leslie (Bon-Accord)

78 D Adam (Kemnay), W Middler (Peterhead), J Emslie (Royal Aberdeen), S Griffiths (Dunes GC), M Merchant (Newmachar)

79 S McWilliam (Royal Aberdeen), M Fraser (Longside)

80 S Moore (Kemnay), R Sinclair (Kintore)

81 D Templeton (Murcar Links), G Somers (Bon-Accord), R Davidson (Caledonian), J Scott (Peterculter), E Riley (Craibstone), S Shand (Kemnay), R Bruce (Edzell), W Skene (Deeside), D Booth (Tarland), T Boyle (Portlethen),

82 C Cassie (Nigg Bay), M Duncan (Murcar Links)

83 S Allison (Bon-Accord), C Angus (Kemnay), R Denning (Inverurie), G Allan (Newmachar), P Cornfield (Newmachar)

84 R Smith (Craibstone)

85 G Burnett (Westhill), G Gibson (Kemnay), L Fowler (Royal Aberdeen), R Ruddiman (Royal Aberdeen)

86 K Mathieson (Kintore), J Forrest (Northern), D McLean (Kemnay), R Lamb (Newmachar), B Elsby (Peterculter)

87 D Townsley (Peterculter)

88 M MacKay Kemnay), P Cheyne (Northern), A Clark (Newmachar)

89 R Coupar (Duff House Royal)

90 R Duncan (Deeside) R Brown (Kemnay)

91 P Low (Craibstone), J Hosie (Hazlehead)

92 B Munro (Newmachar)

93 N Hardie (Kintore), A Sorley (Newmachar)

95 G Thom (Murcar Links)

98 G Leslie (Deeside)

100 M Brown Kemnay)

102 G Travis (Auchmill)

NR I Birnie (Deeside), S Hanson (Kemnay), D Craigie (Kemnay), D Lawrie (Deeside), B Ritchie (Inverallochy), G Chalmers (Alford), R Reid (Tarland), S Davidson (Northern), S Kiloh (Portlethen)

 

Scratch Prizewinners

67 K Duncan (Cruden Bay)

70 E Wheat (Montrose Golf Links), P McLean (Peterhead)

71 J Nicolson (Newmachar), K Zeynalov (Portlethen)

 

Handicap Class 1 Prizewinners

67 K Bedborough (Deeside) (5)

68 S Kidd (Longside) (6)

69 D Fleming (Portlethen) (5)

71 J Borthwick (Craibstone) (4)

72 S Finnie (Caledonian) (1)

 

Handicap Class 2 Prizewinners

70 P Cornfield (Newmachar) (13)

71 J Scott (Peterculter) (10) bih

71 E Riley (Craibstone) (10)

72 G Allan (Newmachar) (11) bih

72 R Denning (Inverurie) (11) bih

Scroll to Top