Previous Fixtures

Fraserburgh Golf Club – 16 January 2019

64 K Duncan (Cruden Bay)

68 K Nicol (Dunes GC), P Lawrie (Gleneagles GC), J Duff (Newmachar), B Murray (Portlethen)

69 K Zeynalov (Portlethen)

72 M Findlay (Cullen Links), M Buchan (Cruden Bay), D Leslie (Bon-Accord), L Murray (Kippie Lodge)

73 S Finnie (Caledonian), C Dempster (Paul Lawrie GC), S McWilliam (Royal Aberdeen), E Wheat (Montrose Links)

74 R McKen (Trump International), S Kiloh (Portlethen), J Nicolson (Newmachar), J Borthwick (Craibstone), F Bisset (Banchory)

75 D Fleming (Portlethen), J Emslie (Royal Aberdeen), C Angus (Kemnay)

76 K Beveridge (Kippie Lodge)

77 W Middler (Peterhead), R Blackmore (Tarland), M Fraser (Longside), D Craigie (Kemnay)

78 D Booth (Tarland), P Morrison (Newmachar), K Beveridge (Aboyne)

79 C Morrison (Inverurie), S Moore (Kemnay), L Fowler (Royal Aberdeen), W Skene (Deeside), N Hardie (Kintore)

80 R Brown (Kemnay), A Rodger (Fraserburgh), D McLean (Kemnay), M Duncan (Murcar Links)

81 R Reid (Tarland), S Allison (Bon-Accord), R Ruddiman (Royal Aberdeen), R Sinclair (Kintore)

82 R Davidson (Caledonian), G Chalmers (Alford), N Watt (Cullen Links), R Denning (Inverurie), N Stewart (Northern), G Allan (Newmachar), P Cornfield (Newmachar)

83 D Cassie (Nigg Bay), S Kidd (Longside), R Smith (Craibstone), R Coupar (Duff House Royal), G Travis (Auchmill), M Denholm (Deeside), K Mathieson (Kintore)

84 P Walker (Cruden Bay), G Homer (Aboyne), P Low (Craibstone), R Duncan (Deeside), C Duffus (Royal Aberdeen)

86 C Cassie (Nigg Bay), G Gibson (Kemnay), J Sunley (Newmachar), P Cheyne (Northern), D Townsley (Peterculter)

87 B Lumsden (Northern), G Thom (Murcar Links)

88 J Scott (Peterculter), I Birnie (Deeside), M Rogers (Kemnay), D Lawrie (Deeside)

89 D Wright (Auchmill), D Lane (Deeside)

91 M Brown (Kemnay), C Craig (Kintore), D Bisset (Banchory)

93 A Sorley (Newmachar)

94 S Davidson (Northern)

NR J Duff (Fraserburgh), G Somers (Bon-Accord), S Hanson (Kemnay), D Wilson (Paul Lawrie GC), S Shand (Kemnay), G Leslie (Deeside).

 

Scratch Prizewinners

64 K Duncan (Cruden Bay)

68 K Nicol (Dunes GC), P Lawrie (Gleneagles GC), J Duff (Newmachar), B Murray (Portlethen)

 

Handicap Class 1 Prizewinners

68 D Leslie (Bon-Accord) (4)

69 M Buchan (Cruden Bay) (3) bih

69 M Findlay (Cullen Links) (3) bih

69 S McWilliam (Royal Aberdeen) (4)

70 D Fleming (Portlethen) (5)

 

Handicap Class 2 Prizewinners

62 R Brown (Kemnay) (18)

67 G Travis (Auchmill) (16)

69 N Stewart (Northern) (13) bih

69 K Mathieson (Kintore) (14) bih

69 R Coupar (Duff House Royal) (14)

Scroll to Top