Previous Fixtures

Inverallochy Golf Club – 9 January 2019

60 P McLean (Peterhead), K Duncan (Cruden Bay)

62 S Finnie (Caledonian)

63 C Gilbert (Cruden Bay)

64 R Cameron (McDonald Ellon)

65 D Leslie (Bon-Accord), L Murray (Kippie Lodge), E Wheat (Montrose Links)

66 J Duff (Newmachar)

67 M Thomson (Meldrum House)

68 G Somers (Bon-Accord), M Findlay (Cullen)

69 S McWilliam (Royal Aberdeen), S Allison (Bon-Accord), B Ritchie (Inverallochy), C Angus (Kemnay), J Nicolson (Newmachar)

70 S Hanson (Kemnay), D Fleming (Portlethen), R Smith (Craibstone)

71 D Craigie (Kemnay)

72 G Chalmers (Alford), K Beveridge (Aboyne), P Cheyne (Northern), P Cornfield (Newmachar)

73 C Craig (Kintore), S Kidd (Longside), M Duncan (Murcar Links), N Watt (Cullen)

74 R Reid (Tarland), K Beveridge (Kippie Lodge)

75 G Allan (Newmachar), R Ruddiman (Royal Aberdeen), S Shand (Kemnay), J Sunley (Newmachar), D Townsley (Peterculter)

76 J Emslie (Royal Aberdeen), R Bruce (Edzell), N Hardie ((Kintore), S Moore (Kemnay)

77 M MacKay (Kemnay), D Cassie (Nigg Bay), D Adam (Kemnay), J Scott (Peterculter), I Birnie (Deeside)

78 R Davidson (Caledonian), R Denning (Inverurie), J Forrest (Northern)

79 J Borthwick (Craibstone)

80 T Boyle (Portlethen), R Wright (Northern), C Duffus (Royal Aberdeen), R Duncan (Deeside), B Lumsden (Northern), D McLean (Kemnay), D Wilson (Paul Lawrie GC)

81 P Morrison (Newmachar), G Homer (Aboyne), A Sorley (Newmachar)

82 D Bisset (Banchory)

83 C Cassie (Nigg Bay), D Booth (Tarland), G Leslie (Deeside), M Denholm (Deeside), N Stewart (Northern)

84 M Rogers (Kemnay), R Sinclair (Kintore)

85 R Brown (Kemnay), P Walker (Cruden Bay), B Munro (Newmachar), D Lawrie (Deeside), A Clark (Newmachar)

86 R Coupar (Duff House Royal)

87 M Brown (Kemnay), P Low (Craibstone)

89 G Travis (Auchmill)

NR G Gibson (Kemnay), S Davidson (Northern)

 

Scratch Prizewinners

60 K Duncan (Cruden Bay), P McLean (Peterhead)

62 S Finnie (Caledonian)

63 C Gilbert (Cruden Bay)

64 R Cameron (McDonald Ellon)

 

Handicap Class 1 Prizewinners

61 D Leslie (Bon-Accord) (4)

62 S Allison (Bon-Accord) (7)

64 E Wheat (Montrose Links) (1)

65 M Duncan (Murcar Links) (8) bih

65 S McWilliam (Royal Aberdeen) (4) bih

 

Handicap Class 2 Prizewinners

58 R Smith (Craibstone) (12)

60 P Cornfield (Newmachar) (12)

63 P Cheyne (Northern) (9) bih

63 D Townsley (Peterculter) (12)

64 G Allan (Newmachar) (11) bih

Scroll to Top